Sauna zewnętrzna 4,2m2 - Galeria

Sauna zewnętrzna 4,5m2 – Galeria

Sauna zewnętrzna 9,9m2 - Galeria

Sauna zewnętrzna 9,9m2 – Galeria

W naszej Saunie dzięki zastosowaniu pieca opalanego drzewem wg naszego pomysłu można uzyskać warunki jakie powinny panować w saunach :

Sauna sucha ( fińska ) to sauna o względnie niskiej wilgotności powietrza. Temperatura dochodzi w niej do 80-120°C.

Sauna mokra ( ruska bania ) , to sauna o wilgotności dochodzącej do 100% lecz niższej temperaturze: 50-60°C. Z naszej Sauny Ogrodowej / Ruskiej Bani można korzystać cały rok. Nasza standardowa Sauna Ogrodowa ma powierzchnię 9,9m2 i kubaturę ok.17m3 . Może w niej jednocześnie przebywać 10 osób.

Od niedawna wprowadziliśmy do naszych saun ogrodowych jako opcja piece elektryczne. Polecamy trzy rodzaje pieców elektrycznych Harvia : Cilindro, TopClass Combi i Vega Combi. Możemy jednak zastosować piec jaki sobie Państwo życzą.

Zamiast naszego pieca na drzewo możemy też użyć piece z szybami przez które widać ogień np.: Harvia 20 PRO, Harvia M3 lub każdy inny który sobie Państwo zażyczą.

Dziś we wszystkich naszych saunach w standardzie są ławki wykonane z tzw. „zimnego drewna” – abachi.

Nasza Sauna Standard zbudowana jest z :

Sauna Ogrodowa 9,9m2 Wnętrze - Galeria

Sauna Ogrodowa 9,9m2 Wnętrze – Galeria

 • 6 ścian o wym. 131 x 188 cm zbudowanych z litego drewna o grubości 4,5 cm (trzy ściany pełne , jedna ściana z drzwiami i gankiem , dwie ściany z oknami termoizolacyjnymi[k=1,1]).
 • 6 połaci dachowych o wym. 230 x 222 cm zbudowanych z desek o grubości 1,5 cm (łączonych metodą pióro-wpust) krytych gontem bitumicznym.
 • 1 nakładka wentylacyjna (wykonana z płyty konstrukcyjnej OSB) kryta gontem bitumicznym.
 • 3 trójkątne elementy podłogi z desek o grubości 3,2 cm . Podłoga wsparta jest na kantówkach o przekroju 4,5×4,5cm.
 • 3 ławki o wym.180 x 60 cm z „zimnego” drzewa abachi
 • 1 urządzenie do wytworzenia wewnątrz wysokiej temperatury (piec saunowy) opalane drewnem

  Sauna Ogrodowa 9,9m2 Wnętrze z przedsionkiem - Galeria

  Sauna Ogrodowa 9,9m2 Wnętrze z przedsionkiem – Galeria

Dodatkowo dach Sauny ocieplony jest  wełną mineralną i wyłożony boazerią świerkową. Podłoga sauny również jest ocieplona.

Sauny ogrodowe / Ruskie Banie produkujemy w następujących wymiarach i rodzajach :

 • 4,5m2 na 4 osoby,
 • 9,9m2 na 10 osób ( standard ),
 • 9,9m2 z przedsionkiem na 8 osób,
 • 17m2 na 16 osób,
 • 17m2 z przedsionkiem na 12 osób.

Sauna Ogrodowa 9,9m2 z przedsionkiem

Sauna Ogrodowa 9,9m2 z przedsionkiem

Sauna może być postawiona na wylewanej płycie fundamentowej, fundamencie z bloczków betonowych lub na kostce brukowej. Elementy drewniane narażone na działanie czynników atmosferycznych zabezpieczone są bezbarwnym impregnatem. Na życzenie możemy ją pomalować na dowolny kolor. Na życzenie możemy zrobić Saunę, która będzie miała wszystkie ściany z oknami (otwieranymi lub nie), klient może również wybrać sobie kształt i kolor gontu na dach. Na zamówienie możemy pokryć naszą Saunę gontem drewnianym, słomą lub wiórem osikowym.Montaż tej Sauny na posesji klienta trwa 2 do 3 dni.

Zalecenia dla korzystających z sauny fińskiej (suchej) :

Ruska bania 17 m2 - Galeria

Ruska bania 17 m2 – Galeria

Ruska Bania 17m2 Wnętrze z przedsionkiem - Galeria

Ruska Bania 17m2 Wnętrze z przedsionkiem – Galeria

Jedno wejście do sauny powinno trwać ok. 5-15 minut, a całkowity czas nie powinien przekraczać 30 minut dziennie np. 2 x 15 min lub 3 x 10 min. Sensowne jest korzystanie z sauny 2-3 razy w tygodniu. Po każdym wyjściu z sauny należy wziąć prysznic naprzemienny zimną-gorącą wodą i odpocząć 10-15 minut. Liczba wejść do sauny: -1 dla dzieci od 3 do 12 lat. -2-3 dla dorosłych. Przebywając w saunie i w czasie odpoczynku najlepiej pić herbatę, soki lub wodę mineralną. W czasie przebywania w saunie nie wolno smarować ciała lub twarzy żadnymi kremami, gdyż powoduje to zmniejszenie powierzchni ciała która wydala pot. W okresie korzystania z sauny nie należy dużo jeść, a także pić kawy i alkoholu. Do sauny najlepiej chodzić ok 2h po posiłku, jelita i pęcherz opróżnić. Jeżeli nogi i ręce są zimne – ogrzać je przed wejściem. Nie wchodzić do sauny w stresie i zmęczonym – zbytnie obciążenie serca, mniejsza skuteczność. Wchodzić po wytarciu ciała – kropelki na skórze mogą poparzyć (dotyczy sauny suchej)

Ruska Bania 17m2 Wnętrze - Galeria

Ruska Bania 17m2 Wnętrze – Galeria

Wskazania :
Przewlekłe choroby takie jak: napięcie mięśni grzbietu, przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa Nawracające choroby pulmonologiczne: astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli Choroby kardiologiczne: nadciśnienie, niedrożność tętnic obwodowych, dusznica bolesna naczynioruchowa, zawał serca (nie wcześniej jak 6 miesięcy po incydencie) Ogólne wskazania: dla poprawy wydolności i ogólnego stanu zdrowia, jako środek hartujący przy obniżonej odporności.

Ruska Bania 17m2 z przedsionkiem - Galeria

Ruska Bania 17m2 z przedsionkiem – Galeria

Przeciwwskazania :

reumatoidalne: w ostrym stanie reumatycznym pulmonologiczne: infekcje: przeziębienie, gru?lica, ostry stan astmatyczny kardiologia: niewydolność serca, krążenia i wieńcowa ze stenokardią spoczynkową, i inne choroby serca i nadciśnienie (najlepiej korzystać po konsultacji z lekarzem)) Inne: ostre stany zapalne, wrzody, guzy, ogniska zakażenia (np. przy bólu zęba), choroby weneryczne, epilepsja, jaskra, daltonizm i inne (wskazana jest konsultacja z lekarzem)