Idealny tercet do relaksu

OGIEŃ

Grillowanie nawet w zimie!

ruska-baniaruska-bania Domek grillowy jest przeznaczony do użytkowania przez cały rok. Wszystkie jego elementy wyprodukowano według skandynawskiej technologii, zgodnie z najwyższymi normami jakości, co zapewnia uzyskanie odpowiedniego komfortu i satysfakcji wszystkim uczestnikom biesiady. Po rozpaleniu ogniska w środku domku uzyskujemy temperaturę +20oC nawet podczas panującego na dworze mrozu, bez uruchamiania dodatkowego źródła ciepła!

ruska-bania ruska-bania Domek grillowy wykonany jest z drewna sosnowego na planie sześcioboku lub ośmioboku. Dostępny jest w trzech pod podstawowych wersjach o powierzchni: 9,90 m2, 17,00 m2 i 25 m2. Może w nim przebywać jednocześnie od 10 do 40 osób. Wyposażony jest w 3 termoizolacyjne okna oraz w przeszklone drzwi. Grubość ścian wynosi 45 mm, wysokość ścian 1290 mm. Przykładowo: średnica chaty o powierzchni 9,90 m2 wynosi w przybliżeniu 4 metry, a wysokość 3 metry.

ruska-bania ruska-bania Nie wymaga budowy fundamentów. Wystarczy zgodnie z instrukcją wykonać odpowiednią posadzkę. Moduły ścienne, a także podłoga i dach, wykonane są ze starannie wyselekcjonowanego i przygotowanego drewna. Drewnianą konstrukcję dachu pokrywa dachówka bitumiczna, dostępna w kilku krojach i w różnych wersjach kolorystycznych. Istnieje również możliwość pokrycia innym materiałem, np. trzciną lub gontem drewnianym. Na życzenie klienta możemy wyposażamy domek w dowolną ilość okien.

Domek grillowy wyposażony jest w:

 • uniwersalne palenisko ze stanowiskami do grillowania,opiekania na ruszcie, duszenia i smażenia,
 • 6 blatów grillowych zamocowanych wokół paleniska,
 • okap z regulacją wysokości.

 

PARA

ruska-bania (6)Sauna w Twoim ogrodzie!

Sauna ogrodowa – Parametry techniczne podobne jak w domku grillowym.

Wyposażenie sauny ogrodowej:

 • piec opalany drewnem
 • kamienie wulkaniczne do pieca
 • 3 ławy drewniane 1,8 m każda
 • podłoga drewniana
 • okna termoizolacyjneruska-bania
 • dach i sufit ocieplany wełną mineralną
 • sufit pokryty 2 cm grubości drewnem świerkowym

Istnieje możliwość wykonania przebieralni i pomieszczenia do odpoczynku z kabiną prysznicową.
Możliwe jest również zastąpienie pieca opalanego drewnem piecem elektrycznym.

Zalety sauny ogrodowej to m.in.:

 • przeznaczamy na realizację niewielką powierzchnię posesjiruska-bania
 • domek sauna nie wymaga pozwolenia na budowę
 •   sauna zewnętrzna nie potrzebuje fundamentów (wystarczy odpowiednio utwardzić grunt)
 • saunę ogrodową można zdemontować i przenieść w inne miejsce
 • oszczędzamy powierzchnie w budynku głównym
 • duża oszczędność energii elektrycznej przy zastosowaniu pieca opalanego drewnem

SÓL

Morski klimat daleko od morza!

sauna-ogrodowa-chat-solnaChata solna inhalacyjna-jodowa o wymiarach 9,9 m2 zbudowana jest na planie sześcioboku, podobnie jak domek grillowy lub sauna ogrodowa. Wykonana jest w całości z wysokogatunkowego drewna według skandynawskiej technologii. Posiada pełną instalację klimatyzacyjną, system wentylacyjny, bezpieczną instalację elektryczną i oświetleniową. Zainstalowany wewnątrz sprzęt audio i odpowiedni system nagłośnienia umożliwiają wypoczynek i odprężenie przy nastrojowej i relaksującej muzyce lub odgłosach natury.

chata -solna -ruska-baniaChata solna wyposażona jest w cztery wygodne, siedziska. Pozwalają one na komfortowe przebywanie w środku przez dłuższy czas, nawet ośmiu osobom jednocześnie. W sześciu narożnikach umieszczono  kosze wypełnione bryłami soli kłodawskiej i pakistańskiej. Odpowiednie ich podświetlenie tworzy niepowtarzalny nastrój wpływający relaksująco na uczestników seansu. Podłogę pokrywa  warstwa miejscowo podświetlanego grysu solnego (ok. 1 tona). Wzdłuż styku ścian z sufitem przebiega wiklinowy kołnierz z drobnymi kruchami solnymi.

chata-solna-ruska-baniaNa środku zainstalowano tężnię pionową (od podłogi po sufit) wykonaną z witek brzozowych, po której spływa specjalny roztwór solanki jodowo-bromowej, odpowiedzialny za dyspersję jonów do atmosfery. Na ścianie przeciwległej do drzwi umieszczono wodospad z jonizatorem zawierający specjalny roztwór soli, będący dodatkowym źródłem emisji jonów ujemnych. Chata solna dzięki swej oryginalności, zaletom zdrowotnym oraz szerokiej gamie zastosowań jest obecnie jednym z najatrakcyjniejszych elementów wzbogacających ofertę hoteli, ośrodków sportowych, obiektów rekreacyjnych i leczniczych, klinik czy kompleksów rehabilitacyjno-szpitalnych. Co więcej, jej unikatowa formuła jest często inspiracją dla powstawania nowych tego typu obiektów, które zdobywanie klientów rozpoczynają właśnie od seansów prowadzonych w chacie solnej.

Zalety chaty solnej to m.in.:

 • przeznaczamy na realizację niewielką powierzchnię posesji (jedynie ok. 10m2),
 • czata solna nie wymaga pozwolenia na budowę,
 • chata solna nie potrzebuje fundamentów (wystarczy odpowiednio utwardzić grunt),
 • chatę solną można zdemontować i przenieść w inne miejsce,
 • oszczędzamy powierzchnie w budynku głównym,
 • możliwość korzystania z chaty przez dużą ilość osób na stosunkowo małej powierzchni,
 • niskie koszty eksploatacji,
 • dużo niższy koszt inwestycji w porównaniu z tradycyjną grotą solną (adaptacją).

chata-solna-ruska-baniaChata solna to miejsce o niepowtarzalnym, nastrojowym wnętrzu i mikro-klimacie, podobnym do tego przy tężniach w Ciechocinku, który ma zbawienne oddziaływanie na nasze ciało i psychikę. Chata solna jest oryginalną i nowoczesną metodą zastosowania soli w celach leczniczych i relaksacyjnych. Już po kilkukrotnym odwiedzeniu chaty solnej można odczuć wyraźne, korzystne zmiany w samopoczuciu. Bez wyjeżdżania daleko do ośrodków wypoczynkowych czy nad morze, można znaleźć się we wspaniałym miejscu o każdej porze dnia i roku odetchnąć zjonizowanym ujemnie powietrzem, uodpornić swój organizm i dostarczyć mu dodatkową dawkę jodu.

chata-solna-sauna-ogrodowa

Zastosowanie chaty solnej:

posiada działanie zdrowotne m.in. wzbogaca powietrze w jod, jony ujemne, niszczy szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje chorobo-twórcze
wskazana jest jako środek wspomagający leczenie schorzeń: astmy oskrzelowej, pylicy płuc, przewlekłego nieżytu nosa, gardła, krtani, przewlekłego i nawracającego zapalenia zatok, przewlekłego zapalenia płuc, chronicznego zapalenia oskrzeli, chorób naczyń i serca, zaburzeń metabolicznych, chorób wrzodowych żołądka i dwunastnicy, alergii, nerwic i stanów depresyjnych, schorzeń tarczycy, schorzeń skóry
Działa kosmetycznie – sól jest środkiem konserwującym, przez co zapobiega starzeniu się skóry. Działa relaksacyjnie – dzięki odpowiednio podświetlonym bryłom solnym oraz zainstalowanemu zestawowi audio wraz z odpowiednio dobraną muzyką

sauna-ogrodowa-chat-solnaFirmom, które nie posiadają wolnej posesji, a pragną uatrakcyjnić swoją ofertę, wykonamy Grotę Solną – adaptacja pomieszczenia.

Groty solne wykonujemy z soli pochodzącej m.in. z Kłodawy i Pakistanu. Ściany przyozdabiamy szczelną, grubą warstwą brył solnych w różnych kolorach, punktowo podświetlanych, co oddaje niepowtarzalny nastrój. Podłogę pokrywamy kilkunastocentymetrową warstwą soli granulowanej, co pozwala na przyjemny masaż stóp. Na powierzchni sufitu wykonujemy specjalne odlewy imitujące sklepienie autentycznej jaskini. W zależności od wymagań klienta i od wielkości adoptowanej powierzchni instalujemy różnego typu urządzenia do inhalacji.sauna-ogrodowa-chat-solna

W naszych realizacjach stosujemy:

 • oświetlenie podłogowe
 • oświetlenie ścienne
 • oświetlenie dodatkowe

Instalujemy:

 • wentylacjęsauna-ogrodowa-chat-solna
 • klimatyzację
 • kaskady wodne
 • fontanny
 • tężnie
 • zbiorniki z solanką

Dla podniesienia odwiedzającym komfortu fizycznego i psychicznego grotę wyposażamy w wygodne leżaki, a dla spotęgowania doznań duchowych instalujemy sprzęt audio, przez który emitowana jest muzyka relaksacyjna (np. odgłosy natury).

Wioska spa

Przykład zagospodarowania posesji pod rozszerzony program odnowy biologicznej .

Domek grillowy 17 m2 dla max 25 osób
Sauna ogrodowa17 m2 dla max 10 osób z przedsionkiem, przebieralnią i kabiną prysznicową
Chata solna inhalacyjna – jodowa 17 m2 dla max 12 osób
Balia z zadaszeniem, do kąpieli całorocznych na świeżym powietrzu, ogrzewana piecem opalanym drewnem
Domek – pomieszczenie gospodarcze/informacja/kasa, przeznaczony dla pracownika obsługi obiektu
Zadaszenie paleniska – stanowisko na lato

sauna-ogrodowa (2)